Bry Boya Ürünleri Otomotiv İnşaat Tekstil Ticaret Sanayi Limited Şirketi
Bize Ulaşın: 0262 335 08 77

Bilgi Servisi

Boyama Sonrası Temizlik

Ev Hazırlığı bölümümüzü dikkatlice okuyup uygulamışsanız, boyadan sonra odayı iyice havalandırmak ve naylon örtüleri kaldırmaktan başka bir temizliğe gerek kalmayacaktır.

Boyama Sonrası Temizlik

Her boyadan sonra fırçalarınızın ve rulolarınızın bakımını yapıp iyi saklarsanız yıllarca eskimeyeceğini göreceksiniz. 

Su bazlı boyaları ılık temiz suyla yıkayarak fırçanızdan kolayca çıkarabilirsiniz. Yağlı boyayı ise türüne uygun bir solvent kullanarak temizleyebilirsiniz. Su bazlı boyalar, boya biter bitmez temizlenmelidir, aksi halde kuruyup özel çözücüler gerektirebilir. 

Yağlı boyayı çıkarmak için türüne uygun tiner kullanmanız gerekecek. Metal bir kaba 5 cm kadar tiner dökün ve kirli fırçayı tiner içinde daireler çizerek temizleyin. Sonra fırçada kalan fazla tineri, fırçayı kabın kenarına sürterek kaba bırakın ve fırçanın kıllarını bir bezle kurulayın. Yağlı boya fırçanızda kurumuşsa, temizlemeye başlamadan önce birkaç dakika tiner içinde bekletin, yumuşayacaktır. Temizledikten sonra fırçanın etrafına mumlu kağıt sarıp paket lastiğiyle sabitleyin. 

Ruloları da fırçalar için uyguladığınız basit yöntemlerle temizleyin. Derinlemesine bir temizlik için rulolara biraz daha vakit ayırın. Su bazlı boyayı rulodan temizlemek için ılık suya biraz deterjan ekleyebilirsiniz. 

Tinerle çalışırken mutlaka plastik eldiven kullanın! 

Fırçalarınızı temizledikten sonra kullanılmış tineri metal bir kutuya döküp etiketleyin ve yanıcı madde olduğunu aklınızdan çıkarmadan uygun bir şekilde saklayın. 

Ellerinizi temizlemek için tiner kullanmayın! Boyadan önce cildinizi nemlendiriciyle ovmanız, dökülen boyanın kolayca temizlenmesini sağlayacaktır.

Bilgi Servisi

Boya Sözlüğü
Boya Sözlüğü
Renklerimiz
Renklerimiz
Renkler
Renkler
Boya Hakkında
Boya Hakkında